OKK Beograd stigao je do četvrte pobede u pripremnom periodu i to protiv Mladosti iz Smederevske Palanke 69-65.Rezultat govori da je utakmica bila čvrsta sa dobrim odbranama, a bolje se u tome snašla domaća ekipa. Najbolji pojedinci kod domaćih su već ustaljeni Veljković koji je postigao 23 poena i imao 11 skokova uz indeks korisnosti

OKK Beograd bolji od Ibar Rožaja

U utakmici za treće mesto na „Sandžačkim igrama “ u Novom Pazaru OKK Beograd savladao Ibar 89-83 (27-18,10-17,26-27,26-21).Utakmica je počela boljom igrom Klonfera i na kraju prvog perioda rešili su rezultatom 27-18.Druga četvrtina je pripala Ibaru koji su dopustili OKK Beogradu samo deset poena i otišli na odmor sa – 2 (37-35).Drugo poluvreme pripalo je

Novi Pazar bolji od Klonfera

Na „Sandžačkim igrama “ Novi Pazar je pobedio OKK Beograd 83-70 boljom igrom u prvom poluvremenu i nakon prvog poluvremena rezultat je 47-31 za domaćina. Drugo poluvreme je počelo boljom igrom plavo-belih. U tom periodu dominirali su Musić i Veljković. Treba napomenuti da je najiskusniji igrač OKK Beograda Nenad Miljenović morao da napusti igru zbog

OKK Beograd uspešan i u drugoj proveri

OKK Beograd je upisao drugi trijumf u pripremnom periodu i to protiv CBA ekipe Beikong iz Pekinga rezultatom 89-73. Početak meča je bio u rezultatskom egalu 22-23, dok u drugom periodu Klonferi su dodali gas i na veliki odmor otišli rezultatom 54-39 uz dominaciju Milenka Veljkovića. Treća deonica je pripala Beikongu 26-17 i to je
Nakon tri nedelje napornog rada, došlo je vreme i za prve provere. U subotu u hali Mega Factory OKK Beograd je dočekao Slodes gde nije imao mnogo problema (109-57).Od starta utakmice Izabranici Branislava Vićentića krenuli su žestoko kako u odbrani i pritiska na spoljnu liniju gostiju, tako i pred protivničkim košem i već posle prve

„Klonferi“ upalili motore

Seniorski tim pod komandom novog trenera Branislava Vićentića je počeo sa radom. Na prvom treningu se odazvalo 11 igrača, a najiskusnijih i sigurno lider ove ekipe će biti Nenad Miljenović i centar Milenko Veljković. Do starta sezone ima dva meseca i ceo program rada će se odviti u Beogradu.

Uroš Mijatović obavio prozivku

Kadetska ekipa počela pripreme za narednu takmičarsku sezonu. Trener Mijatović trenutno ima 13 igrača na raspolaganju.
Danas je Koraćevu Avliju posetio Stefan Peno (20) bivši igrač OKK Beograda i aktuelni igrač vicešampiona Nemačke Albe iz Berlina. Najmlađi članovi OKK Beograda imali su čast da se fotografišu sa,, dirigentom “ naše reprezentacije.
Mega Bemax i OKK Beograd su u prostorijama Sportskog centra Radivoj Korać potpisali ugovor o sportsko-tehničkoj saradnji koji između ostalog podrazumeva da će mladi igrači Mega Bemaxa igrati za OKK Beograd u Košarkaškoj ligi Srbije, a istovremeno Mega Bemax će finansijski podržati klub bogate tradicije u njegovom nastojanju da se vrati na staze slave. Vlade