Povezane vesti

Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu ostvario pobedu u susretu 29. kola Košarkaške lige Srbije u sezoni 2023/24. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Vršca i slavili nakon produžetka rezultatom 97:99 (20-25, 22-16, 22-20, 20-23, 13-15).

Večeras je u susretu 29. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Centar Millennium odmerila snage sa ekipom Vršca i ostvarila jedanaestu ovosezonsku pobedu. Plavo-beli su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu završili sa pet poena prednosti. U drugom i trećem periodu igre domaći tim je zaigrao bolje, pa je u završnu četvrtinu ušao sa prednošću. U uzbudljivoj završnici nijedan tim nije uspeo da stigne do pobede, pa je usledio produžetak. U dodatnih pet minuta puleni Vuleta Avdalovića su imali više koncentracije i na kraju zasluženo stigli do trijumfa.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Phillips J. (23p, 13sk, 3as, 2uk), Matović O. (16p, 5sk), Stefanović S. (15p, 4sk, 3as, 2uk), Haskin N. (11p, 8sk, 1as, 1uk), Jovanović S. (11p, 4sk, 2as), Jovanović S. (7p, 3sk, 4as, 2uk), Đorđević N. (4p, 4sk, 2as), Jurček Z. (4p, 2sk), Vuković A. (4p, 1sk, 1as) i Jeković B. (2p, 1sk, 2as, 1uk), dok su se u redovima plavo-beli istakli Petrović M. (29p, 1sk, 12as), Paunović A. (17p, 2sk, 2uk), Dragojević K. (14p, 10sk), Pavlović M. (10p, 4sk, 1as, 1uk), Vukčević M. (10p, 2sk, 1as), Nekić L. (8p, 7sk), Gačić L. (8p, 5sk, 1as) i Mušicki A. (3p, 1sk, 2as, 2uk).

U poslednjem 30. kolu ekipa OKK Beograda će biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Metalca.