Povezane vesti

Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu ostvario pobedu u susretu 8. kola Košarkaške lige Srbije u sezoni 2023/24. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Čačak 94 Quantox i slavili rezultatom 77:81 (22-17, 23-23, 17-19, 15-22).

Večeras je u susretu 8. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali ’’Kraj Morave’’ u Čačku odmerila snage sa ekipom Čačak 94 Quantox i ostvarila treći ovosezonski trijumf. Domaći tim je bio bolji u prvom poluvremenu, dok su plavo-beli zaigrali dosta bolje u drugom, naročito u poslednjoj četvrtini u kojoj su u samom finišu uspeli da naprave rezultatski preokret i da stignu do važnih bodova na teškom gostovanju.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Danilović Ž. (20p, 8sk, 3as, 1uk), Pulliam Trey A. (13p, 1sk, 6as, 2uk), Gašić N. (10p, 8sk, 1uk), Lakić S. (10p, 4sk, 2as), Majstorović Đ. (9p, 9sk, 1as) i Dodić S. (9p, 5sk, 1uk), dok su se u redovima plavo-belih istakli Mihailo Petrović (29p, 4sk, 3as), Pantelić A. (14p, 5sk, 1as, 1uk), Milenković A. (9p, 6sk, 1as, 1uk), Kroflič U. (7p, 3sk, 2as, 1uk), Mušicki A. (6p, 1as, 1uk), Pavlović M. (6p, 3sk) i Nekić L. (5p, 4sk, 1as, 1uk).

U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Sloge.