Povezane vesti

Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu ostvario pobedu u susretu 18. kola Košarkaške lige Srbije u sezoni 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Spartaka i slavili rezultatom 70:88 (21-24, 22-15, 12-21, 15-28).

Večeras je u susretu 18. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u Hali sportova Dudova šuma u Subotici odmerila snage sa ekipom KK Spartak Office Shoes i ostvarila devetu ovosezonsku pobedu. Plavo-beli su dobro otvorili utakmicu i bili bolji tim u prvoj četvrtini, ali je domaći tim zahvaljujući odličnoj igri u drugom periodu na poluvreme otišao sa prednošću. Košarkaši OKK Beograda su u poslednje dve četvrtine zaigrali mnogo bolje i na kraju zasluženo stigli do ubedljivog trijumfa.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Aleksa Jugović (19p, 4as, 1uk), Hardy Jr Patrick (14p, 2sk, 1as, 3uk), Živojin A. Danilović (12p, 4sk, 2as, 1uk), Filip Barna (11p, 5sk, 2as, 1blk) i Andrija Bojić (8p, 3sk, 1as), dok su se u redovima plavo-belih istakli Stefan Miljenović (24p, 3sk, 1as, 2uk), Nikola Topić (23p, 5sk, 5as, 1uk), Timotej Malovec (12p, 7sk), Andrija Jelavić (10p, 8sk, 1as, 1blk), Boris Savović (10p, 4sk, 4as) i Predrag Samardžiski (6p, 3sk, 3as, 2uk).

U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Mladost MaxBet.