Povezane vesti

Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu pretrpeo poraz u susretu 19. kola Košarkaške lige Srbije u sezoni 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Mladosti koja je slavila rezultatom 80:79 (13-19, 28-22, 17-14, 22-24).

Večeras je u susretu 19. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Sportskog centra Master u Zemunu odmerila snage sa ekipom KK Mladost MaxBet i pretrpela deseti ovosezonski poraz. Plavo-beli su dobro otvorili utakmicu i bili bolji tim u prvoj četvrtini, ali je domaći tim zahvaljujući odličnoj igri u drugom i trećem periodu u završnu četvrtinu ušao sa prednošću. U neizvesnoj završnici puleni Vuleta Avdalovića su imali priliku da stignu do važne pobede, ali su bodovi ipak ostali kod domaćina.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Jonathan Davis (24p, 3sk, 4as, 1uk, 1blk), Dušan Radosavljević (15p, 5sk, 4as, 3uk, 2blk), Aleksa Marković (11p, 8sk, 1uk), Terry Lee Armstrong (10p, 4sk, 3as, 2uk, 2blk), Nana Opoku (9p, 3sk, 1as, 1uk, 2blk) i Petar Živojinović (7p, 4sk, 1as, 2uk, 4blk), dok su se u redovima plavo-belih istakli Nikola Topić (22p, 3sk, 1as), Andrija Jelavić (16p, 10sk, 3as, 2uk, 1blk), Timotej Malovec (13p, 6sk, 4as, 1blk), Stefan Miljenović (9p, 2sk), Luka Paunović (8p, 3sk, 2as, 5uk) i Predrag Samardžiski (6p, 11sk, 5as, 1uk).

U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Vršca.