Povezane vesti

Seniorski tim OKK Beograda večeras je na gostujućem parketu pretrpeo poraz u susretu 29. kola Košarkaške lige Srbije u sezoni 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Vojvodine koja je slavila rezultatom 87:84 (20-18, 23-13, 24-21, 20-32).

Večeras je u susretu 29. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u maloj Sali SPC Vojvodina - Spens odmerila snage sa ekipom KK Vojvodina i pretrpela dvanaesti ovosezonski poraz. Plavo-beli su odlično otvorili utakmicu i veoma brzo stigli do dvocifrene prednosti, ali je domaći tim u finišu prve četvrtine preuzeo vođstvo. Naredne dve četvrtine donele su bolju igru Novosađana i činilo se da imaju punu kontrolu nad ovom utakmicom. Ipak, plavo-beli se nisu predavali i odličnom igrom u poslednjoj četvrtini uspeli su da meč učine neizvesnim. U uzbudljivoj završnici domaći tim je imao više sreće i koncentracije i stigao do veoma važne pobede u borbi za vrh tabele.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su Dušan Beslać (32p, 9sk, 1as), Nikola Gaćeša (13p, 4sk), Koča Jovović (9p, 8sk, 6as, 1uk, 1blk), Uroš Banjac (9p, 4sk), Stefan Šajin (9p, 3sk, 1as, 4uk, 1blk), Luka Nedeljkov (5p, 3sk, 5as) i Marko Ljubičić (5p, 3sk, 4as, 1uk), dok su se u redovima plavo-belih istakli Stefan Miljenović (22p, 2sk, 3as, 3uk), Nikola Topić (21p, 6sk, 6as, 1uk), Filip Jović (10p, 8sk, 4as), Andrija Jelavić (9p, 4sk, 1as, 1uk), Marko Vukčević (8p, 4sk), Timotej Malovec (7p, 2sk, 1as, 2uk, 2blk) i Predrag Samardžiski (5p, 3sk, 1as, 1blk).

U poslednjem kolu ekipa OKK Beograda će biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Slobode.