Poraz OKK Beograda od Vojvodine nakon dva produžetka

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Košarkaši OKK Beograda su danas na svom parketu nakon izuzetno uzbudljive utakmice i čak dva produžetka pretrpeli trinaesti ovosezonski poraz. Pobedu je ostvarila ekipa Vojvodine, a rezultat je bio 92:97 (19-24, 20-9, 15-23, 22-20, 16-21).

Danas je u okviru 19.kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali ’’Mega Factory’’ odmerila snage sa ekipom Vojvodine i pretrpela poraz, trinaesti u aktuelnoj sezoni. Gostujući tim je bolje otvorio utakmicu i nakon prve deonice imao je pet poena prednosti, ali su košarkaši OKK Beograda u drugoj četvrtini zaigrali odlično u odbrani i na poluvreme otišli sa šest poena prednosti na svom kontu. Novi pad u igri domaćina usledio je u trećoj četvrtini u kojoj je ispuštena solidna prednost, pa je meč u četvrtoj deonici obeležila rezultatska ’’klackalica’’ i izuzetno uzbudljiva završnica. Na kraju regularnog toka utakmice rezultat je bio nerešen (76:76), pa je usledio uzbudljiv petominutni produžetak. I dodatni period protekao je u izjednačenoj igri i ponovo je na kraju na semaforu stajao nerešen rezultat (82:82). U drugom produžetku kao da su gosti imali više snage i koncentracije. Nakon početnog vođstva košarkaša OKK Beograda (84:82) Novosađani su napravili seriju 10-0 i tako stekli značajnu prednost koju su uspeli da sačuvaju do kraja utakmice i da zabeleže izuzetno važan trijumf.

Najbolji u redovima domaćina bili su kapiten Nenad Miljenović (25p, 3sk, 5as), Aleksandar Langović (17p, 14sk), Mihailo Jovičić (17p, 7sk, 5as, 2uk), Marko Kljajević (11p, 7sk, 2as) i Nemanja Popović (9p, 8sk, 4as, 1uk, 2blk), dok su se u redovima gostiju istakli sjajni Andrija Simović (34p, 13sk, 3as, 1uk), Aleksandar Radulović (17p, 7sk, 14as), kapiten Aleksa Zarić (14p, 4sk, 1as, 2uk), Enes Latifagić (11p, 7sk, 1uk, 1bl) i Nemanja Živković (11p, 2sk).

U narednoj rundi takmičenja koja je na programu od ponedeljka do srede ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Metalca.