Povezane vesti

Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu pretrpeo poraz u susretu 2. kola Košarkaške lige Srbije u sezoni 2023/24. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Zlatibor Gold Gondola koja je slavila rezultatom 103:97 (30-30, 21-30, 28-10, 24-27).

Večeras je u susretu 2. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali SC Čajetina odmerila snage sa ekipom Zlatibor Gold Gondola i pretrpela prvi ovosezonski poraz. Plavo-beli su nakon efikasne i izjednačene prve četvrtine odigrali sjajno u drugoj i na pauzu u poluvremenu otišli sa devet poena prednosti na semaforu. Ipak, usledio je veli pad u trećoj četvrtini koji je doveo do potpunog preokreta. Pokušali su puleni Vuleta Avdalovića da se u poslednjoj četvrtini vrate u igru za pobedu, bili bolji tim, ali su domaći igrači uspešno odbijali svaki nalet i stigli do novih bodova.

Najbolji u redovima domaćeg tima bili su B. Đukanović (22p, 1sk, 1as), J. Rebec (19p, 4sk, 3as, 4uk), J. Span (15p, 2sk, 14as), V. Liutych (13p, 6sk, 1uk), D. Stojičić (11p, 2sk, 1uk), D. Nikolić (9p, 4sk, 3as, 1uk) i V. Kovačević (8p, 5sk, 2uk), dok su se u redovima plavo-belih istakli A. Mušicki (20p, 2sk, 9as), B. Marković (19p, 7as, 1as), U. Kroflič (16p, 5sk, 3as), M. Vukčević (14p, 3sk, 3as) i A. Pantelić (13p, 1sk, 1as, 1uk).

U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti domaćin, a odmeriće snage sa ekipom Tamiša.