2. novembra 2019.

Novi poraz OKK Beograda u neizvesnoj završnici

Košarkaši OKK Beograda su večeras na svom parketu pretrpeli i peti ovosezonski poraz. Gosti iz Novog Pazara slavili su rezultatom 79:80 (28-13, 16-17, 15-21, 20-29).

Večeras je u okviru 5.kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali ’’Mega Factory’’ odmerila snage sa ekipom OKK Novi Pazar i pretrpela peti prvenstveni poraz. Nakon sjajno odigrane prve četvrtine koju su domaćini završili sa petnaest poena prednosti usledile su tri četvrtine u kojima se ta prednost istopila, pa se u poslednji minut ušlo sa izjednačenim rezultatom na semaforu. Gosti su do trijumfa stigli u poslednjem napadu, pogotkom Nemanje Vučićevića za dva poena samo šest sekundi pre kraja utakmice. Bio je to još jedan poraz OKK Beograda nakon uzbudljive završnice.

Najbolji u redovima domaćina bili su Novak Musić (27p, 7sk), Aleksandar Langović (13p, 6sk) i Mihailo Jovičić (11p), dok su se u redovima gostiju istakli Milan Vulić (21p, 4sk), Aleksa Novaković (14p, 7sk) i Stefan Matović (13p, 6sk).

U narednoj rundi takmičenja koja je na programu idućeg vikenda ekipa OKK Beograda će biti gost ekipe Vojvodine.