Novi poraz OKK Beograda na svom parketu, bolji je bio FMP

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Košarkaši OKK Beograda poraženi su večeras na svom parketu u susretu 5.kola Superlige Srbije od ekipe FMP-a, a rezultat je bio 89:100 (20-26, 25-23, 24-23, 20-28).

Ekipa trenera Branislava Vićentića večeras je u hali ’’Mega Factory’’ pretrpela četvrti poraz u okviru košarkaške Superlige Srbije, a bolja je bila ekipa FMP-a. Gosti su u svoju korist rešili prvu i četvrtu četvrtinu, dok su košarkaši OKK Beograda uspešniji bili u drugoj i trećoj četvrtini.

Gledano iz ugla statistike domaći tim je imao bolji procenat šuta (51/47), više asistencija (19/16) i blokada (5/1), ali su gosti bili mnogo dominantniji u skoku (33/47), sigurniji sa linije slobodnih bacanja (64/77)  i imali manji broj izgubljenih (19/11) i veći broj ukradenih lopti (4/9).

Najistaknutiji u domaćem timu bili su Filip Stanić (27 poena, 7 skokova, 2 asistencije, 2 ukradene lopte), Kostja Mušidi (26 poena, 8 skokova, 3 asistencije) i Đorđe Simeunović (10 poena, 4 skoka, 3 asistencije), dok su se u redovima FMP-a istakli Aleksa Uskoković (20 poena, 3 skoka), Stefan Pot (16 poena, 6 skokova, 5 asistencija, 2 ukradene lopte), Marko Jeremić (16 poena) i Radoš Šešlija (10 poena, 12 skokova, 3 asistencije).

Naredni meč ekipa OKK Beograda igra u sredu 15.maja na gostujućem parketu, u okviru 6.kola Superlige Srbije, a protivnik će im biti ekipa Borca iz Čačka.