Košarkaši OKK Beograda poraženi u Dynamic Areni

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Seniorski tim OKK Beograda je večeras na gostujućem parketu pretrpeo poraz u osmom susretu aktuelne košarkaške sezone 2021/22. Plavo-beli su bili gosti ekipe Dynamic VIP PAY koja je slavila rezultatom 97:88 (29-21, 28-27, 15-23, 25-17).

Večeras je u susretu 9. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Dynamic Arena odmerila snage sa ekipom KK Dynamic VIP PAY i pretrpela četvrti ovosezonski poraz. Domaći tim je bolje otvorio utakmicu i u prve dve četvrtine stekao solidnu prednost. U trećem periodu igre plavo-beli su zaigrali mnogo bolje i uspeli da smanje prednost rivala, pa su u poslednju četvrtinu ušli sa pola koša zaostatka. Odlično su započeli i taj period igre, prešli u vođstvo, pa se ušlo u neizvesnu završnicu u kojoj je domaći tim ipak imao više koncentracije i stigao do bodova.

Najbolji u redovima domaćina bili su Uroš Paunović (24p, 2sk, 1as, 1uk), Mihailo Bošković (20p, 8sk, 2uk), Yigit Onan (15p, 4sk), Dušan Radosavljević (12p, 14sk, 5as, 1uk) i Nenad Šulović (8p, 6sk, 2as), dok su se u redovima OKK Beograda istakli Petar Kovačević (21p, 4sk, 2uk), Luka Mitrović (15p, 4sk, 10as), Mihailo Mušikić (14p, 5sk, 4as), Luka Bogavac (12p, 2sk, 2as), Oleksandr Kobzystyi (11p, 5sk, 2as) i Marko Brekić (8p, 5sk, 1as).

U narednom kolu ekipa OKK Beograda će na svom parketu dočekati ekipu Tamiša.