Još jedan poraz OKK Beograda na svom parketu, bolji je bio Dunav

Share on facebook
Share on twitter
Share on email

Košarkaši OKK Beograda poraženi su večeras na svom parketu u susretu 7.kola Superlige Srbije od ekipe Dunava, a rezultat je bio 88:92 (29-20, 10-29, 21-21, 28-22).

Ekipa trenera Branislava Vićentića večeras je u hali ’’Mega Factory’’ pretrpela šesti poraz u okviru košarkaške Superlige Srbije, a bolja je bila ekipa Dunava. Domaći tim je dobro započeo susret i stvorio solidnu prednost na kraju prve četvrtine, ali su gosti u drugoj deonici potpuno preokrenuli situaciju i na poluvreme otišli sa deset poena prednosti. Do kraja susreta plavo-beli su pokušavali da nadoknade zaostatak, ali su njihove nalete gosti uspešno uspevali da zaustave i na kraju ostvare trijumf.

Gledano iz ugla statistike domaći tim je imao bolji procenat šuta iz igre (47/41), nešto bolji skok (44/42), više asistencija (30/16) i više blokada (5/2), dok su gosti bili sigurniji sa linije slobodnih bacanja (54/64), imali više ukradenih (7/10) i manje izgubljenih lopti (21/17).

Najistaknutiji u domaćem timu bili su Filip Stanić (19 poena, 10 skokova, 4 asistencije), Kostja Mušidi (17 poena, 6 skokova, 3 asistencije), Nikola Tanasković (14 poena, 4 skoka) i Luka Cerovina (13 poena, 6 skokova), dok su se u redovima Dunava istakli Nikola Šućov (25 poena, 3 asistencije), Nikola Kovačević (16 poena), Nikola Ćirković (15 poena, 3 skoka, 4 asistencije) i Srđan Ivić (9 poena, 12 skokova, 3 asistencije, 6 ukradenih lopti).

Naredni meč ekipa OKK Beograda igra u sredu 22.maja na gostujućem parketu, u okviru 8.kola Superlige Srbije, a protivnik će im biti ekipa Zlatibora.