Povezane vesti

Seniorski tim OKK Beograda večeras je na domaćem parketu pretrpeo poraz u susretu 28. kola Košarkaške lige Srbije u sezoni 2022/23. Plavo-beli su odmerili snage sa ekipom Tamiša koja je slavila rezultatom 71:78 (18-25, 24-19, 17-23, 12-11).

Večeras je u susretu 28. kola Košarkaške lige Srbije ekipa OKK Beograda u hali Mega Factory odmerila snage sa ekipom KK Tamiš i pretrpela jedanaesti ovosezonski poraz. Gosti su odlično otvorili utakmicu i već nakon prve četvrtine stekli sedam poena prednosti. U nastavku susreta plavo-beli su pokušavali da preokrenu tok utakmice, povremeno i prelazili u vođstvo, ali su gosti uspešno odbijali sve nalete domaćina i na kraju stigli do trijumfa.

Najbolji u redovima plavo-belih bili su Stefan Miljenović (17p, 4sk, 4as), Aleksa Milenković (13p, 4sk, 1blk), Andrija Jelavić (11p, 13sk, 2as, 1uk, 1blk), Timotej Malovec (8p, 5sk, 1as), Predrag Samardžiski (6p, 5sk, 2as), Asim Đulović (6p) i Nikola Topić (5p, 6sk, 8as, 2uk), dok su se u redovima gostiju istakli Marko Šinik (15p, 5sk, 7as, 3uk), Cedric Cezell (15p, 1as), Ivan Smiljanić (13p, 14sk, 2as, 2uk), Vasilije Kovačević (9p, 5sk, 1as), Lazar Lugić (6p, 4sk, 4as, 1uk) i Aleksa Kojadinović (6p, 5sk).

U narednom kolu ekipa OKK Beograda će biti gost, a odmeriće snage sa ekipom Vojvodine.